PL

 Witamy na stronie parafii Św. Floriana Męczennika

w Pabianicach
 


 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                             4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Do puszki można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej.

3.W środę po mszy wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania (zapraszam już na nabożeństwo czerwcowe o 17:30).

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Dzieci klas czwartych obchodzą Rocznicę swojej I Komunii Św. na Mszy o godz. 9:00. Po tej Mszy wyruszymy w procesji eucharystycznej, która będzie publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przejdziemy ulicami: Warszawską (z racji na trwające prace pójdziemy chodnikiem), Konstantynowską, Żwirki i Wigury oraz Kapliczną. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7:30,
9:00 (z procesją) i 18:00.


5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 17:30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Przez cały miesiąc o tej godzinie zapraszamy na Nabożeństwo do NSPJ.

6. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będzie zbiórka ofiar na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej – już dzisiaj proszę Parafian o otwarte serca dla tego szczytnego celu.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i  utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać P. Tomaszowi Gabrysiakowi i Wojciechowi Czestkowskiemu za pracę na rzecz parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: NIEDZIELA - 10 zł oraz MAGAZYN – 15 zł.

9. Intencje Mszy świętych na nadchodzący tydzień sprawdźmy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).
Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe).


 

 
 
Pabianice, 27 maja 2023 r.
ZAPROSZENIE
 
Organizatorzy Jubileuszowej 555. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 4 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w organizację Pielgrzymki.
Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Przemysław Kansy
Kierownik 555. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na JG................................................................................

 Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej świątyni.

...............................................................................................................
 

.

.