PL

 Witamy na stronie parafii Św. Floriana Męczennika

w Pabianicach
 

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                             26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy o 11:00 wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

4. A w środę, zbliżając się do zakończenia obecnego roku liturgicznego, podczas Nowenny złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w  uciskach i smutkach!

5. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w  sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi w naszym kościele od godz. 17:30.

7. Przypominam, że w naszym kościele przez cały rok w niedziele 15 minut przed Mszą o  9:00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Można jeszcze składać kartki wypominkowe w  zakrystii lub w  kancelarii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian!

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać panu Adamowi Bogdanowiczowi za pracę na rzecz naszej parafii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. (Kalendarze – 8 zł).

8. Intencje Mszy świętych na nadchodzący tydzień sprawdźmy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

10. Można nabywać świece oraz poświęcone opłatki wigilijne. Świece Caritas są po 10 i 15 zł natomiast dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać!

11. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 


 


................................................................................

 Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej świątyni.

...............................................................................................................
 

.

.